Obwieszczenie Ministra Klimatu i Środowiskaz dnia 27 listopada 2024 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie
specjalnego obszaru ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049) 1)Minister Klimatu i Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia
2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Klimatu i Środowiska (Dz.
U. poz. 2726).
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 maja 2017 r. w sprawie specjalnego obszaru ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049)
- Załącznik nr 1 - Granica specjalnego obszaru ochrony siedlisk niecka skaliska (PLH280049)
- Załącznik nr 2 - Mapa specjalnego obszaru ochrony siedlisk niecka skaliska (PLH280049)
- Załącznik nr 3 - Siedliska przyrodnicze będące przedmiotem ochrony na specjalnym obszarze ochrony siedlisk niecka skaliska (PLH280049)
- Załącznik nr 4 - Gatunki zwierząt innych niż ptaki, będące przedmiotem ochrony na specjalnym obszarze ochrony siedlisk niecka skaliska (PLH280049)
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 maja 2017 r. w sprawie specjalnego obszaru
ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049) , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 września 2023 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie specjalnego obszaru ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049) .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 września 2023 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie specjalnego obszaru ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049) , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
1)
Minister Klimatu i Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia
2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Klimatu i Środowiska (Dz.
U. poz. 2726).
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 maja 2017 r. w sprawie specjalnego obszaru ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH280049)1)Minister Klimatu i Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Klimatu i Środowiska (Dz. U. poz. 2726).
Na podstawie art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody zarządza się, co następuje:
§ 1.
1.
Wyznacza się specjalny obszar ochrony siedlisk Niecka Skaliska (PLH2800492)Kod obszaru został określony zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2016/2334 z
dnia 9 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia dziesiątego zaktualizowanego wykazu terenów
mających znaczenie dla Wspólnoty składających się na kontynentalny region biogeograficzny
(notyfikowaną jako dokument nr C (2016) 8191) (Dz. Urz. UE L 353 z 23.12.2016, str.
324).), obejmujący obszar 11385,7 ha, położony w województwie warmińsko-mazurskim.
2.
Granica obszaru, o którym mowa w ust. 1, w postaci wykazu współrzędnych punktów załamania
granicy, jest określona w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
§ 2.
Mapa obszaru, o którym mowa w § 1, jest określona w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
§ 3.
Obszar, o którym mowa w § 1, wyznacza się w celu:
1)
trwałej ochrony:
a)
siedlisk przyrodniczych,
b)
populacji zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt innych niż ptaki lub
2)
odtworzenia właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych lub właściwego stanu
ochrony gatunków, o których mowa w pkt 1 lit. b
- w stosunku do przedmiotów ochrony.
§ 4.
Przedmiotem ochrony na obszarze, o którym mowa w § 1, są:
1)
siedliska przyrodnicze określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia;
2)
gatunki zwierząt innych niż ptaki, określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia,
oraz ich siedliska.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia3)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 19 czerwca 2017 r..
1)
Minister Klimatu i Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia
2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Klimatu i Środowiska (Dz.
U. poz. 2726).
2)
Kod obszaru został określony zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2016/2334 z
dnia 9 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia dziesiątego zaktualizowanego wykazu terenów
mających znaczenie dla Wspólnoty składających się na kontynentalny region biogeograficzny
(notyfikowaną jako dokument nr C (2016) 8191) (Dz. Urz. UE L 353 z 23.12.2016, str.
324).
3)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 19 czerwca 2017 r.