Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracjiz dnia 18 października 2021 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych
oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział w posiedzeniach
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 sierpnia 2004 r.
w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych oraz wysokości
wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział w posiedzeniach , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2020 r.
zmieniającym rozporządzenie w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów
Fizjograficznych oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział
w posiedzeniach .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2020 r.
zmieniającego rozporządzenie w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów
Fizjograficznych oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział
w posiedzeniach , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 sierpnia 2004 r. w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział w posiedzeniach1)Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 2264).
Na podstawie art. 4 ust. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości
i obiektów fizjograficznych zarządza się, co następuje:
§ 1.
1.
Pracami Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, zwanej dalej „Komisją”,
kieruje przewodniczący Komisji.
2.
Do kompetencji przewodniczącego Komisji należy w szczególności:
1)
zwoływanie posiedzeń Komisji;
2)
ustalanie porządku obrad;
3)
przewodniczenie obradom Komisji;
4)
czuwanie nad prawidłowym i terminowym realizowaniem zadań należących do zakresu działalności
Komisji;
5)
reprezentowanie Komisji na zewnątrz;
6)
wyznaczanie członka Komisji opracowującego materiały na posiedzenia Komisji.
§ 2.
Zastępca przewodniczącego Komisji wykonuje, w razie nieobecności przewodniczącego
Komisji, zadania dla niego zastrzeżone.
§ 3.
Sekretarz Komisji zapewnia obsługę techniczno-organizacyjną prac Komisji.
§ 4.
1.
Przewodniczący zwołuje posiedzenia Komisji w miarę potrzeby.
2.
Zawiadomienia o terminie i miejscu posiedzenia Komisji oraz materiały dotyczące spraw
stanowiących przedmiot obrad są przekazywane członkom Komisji nie później niż na 14
dni przed wyznaczonym terminem posiedzenia.
§ 4a2)Dodany przez § 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie trybu pracy Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego jej członkom za udział w posiedzeniach (Dz. U. poz. 1558), które weszło w życie z dniem 11 września 2020 r..
1.
Komisja może odbywać posiedzenia oraz podejmować uchwały przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej (zdalny tryb obradowania) lub korespondencyjnie (obiegowy tryb obradowania).
2.
Obradowanie w trybie zdalnym lub trybie obiegowym zarządza przewodniczący Komisji.
§ 5.
1.
Komisja wyraża swoje stanowisko w formie uchwały przyjmowanej zwykłą większością głosów,
w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby członków.
2.
Głosowanie ma charakter jawny.
§ 6.
W posiedzeniach Komisji mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby spoza jej składu,
zaproszone przez przewodniczącego.
§ 7.
Z posiedzeń Komisji sporządza się protokół, który podpisuje przewodniczący Komisji.
§ 8.
1.
Za udział w posiedzeniach członkom Komisji przysługuje wynagrodzenie, którego wysokość
za każdy dzień posiedzenia wynosi:
1)
przewodniczący - 420 zł;
2)
zastępca przewodniczącego - 330 zł;
3)
członek opracowujący materiały na posiedzenie - 200 zł;
4)
pozostali członkowie - 150 zł.
2.
Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Komisji, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje
członkom Komisji będącym pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
3.
Członkom Komisji oraz osobom, o których mowa w § 6, którzy zamieszkują poza miejscowością,
w której działa Komisja, przysługują diety, zwrot kosztów podróży i zakwaterowania
na zasadach określonych w przepisach wydanych przez ministra właściwego do spraw pracy
na podstawie art. 775 § 2 Kodeksu pracy.
§ 9.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia3)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 12 sierpnia 2004 r..
1)
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej
- administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady
Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra
Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 2264).
2)
Dodany przez § 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia
2 września 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie trybu pracy Komisji Nazw
Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych oraz wysokości wynagrodzenia przysługującego
jej członkom za udział w posiedzeniach (Dz. U. poz. 1558), które weszło w życie z
dniem 11 września 2020 r.
3)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 12 sierpnia 2004 r.