Obwieszczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsiz dnia 24 czerwca 2021 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza
się badania WGO
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2013 r. w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza się badania WGO
- Załącznik nr 1 - Lista gatunków roślin warzywnych i sadowniczych o dużym znaczeniu gospodarczym, dla których przeprowadza się badania wartości gospodarczej odmiany (badania WGO)
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2013 r. w sprawie
listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza się badania
WGO , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 maja 2020 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których
przeprowadza się badania WGO .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje odnośnika nr 2 oraz § 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 maja 2020 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których
przeprowadza się badania WGO , które stanowią:
„
2) Niniejsze rozporządzenie w zakresie swojej regulacji wdraża:
1)
dyrektywę wykonawczą Komisji (UE) 2019/990 z dnia 17 czerwca 2019 r. zmieniającą wykaz
rodzajów i gatunków w art. 2 ust. 1 lit. b) dyrektywy Rady 2002/55/WE, w załączniku
II do dyrektywy Rady 2008/72/WE i w załączniku do dyrektywy Komisji 93/61/EWG (Dz.
Urz. UE L 160 z 18.06.2019, str. 14);
2)
decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2020/432 z dnia 23 marca 2020 r. zmieniającą dyrektywę
Rady 2002/55/WE w odniesieniu do definicji warzyw oraz wykazu rodzajów i gatunków
w art. 2 ust. 1 lit. b) .
”
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2020 r.
”
.
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2013 r. w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza się badania WGO1)Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. z 2021 r. poz. 942).
Na podstawie art. 26 ust. 4 ustawy z dnia 9 listopada 2012 r. o nasiennictwie zarządza się, co następuje:
§ 1.
Ustala się listę gatunków roślin warzywnych i sadowniczych o dużym znaczeniu gospodarczym,
dla których przeprowadza się badania wartości gospodarczej odmiany (badania WGO),
określoną w załączniku do rozporządzenia.
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia2)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 4 października 2013 r..
1)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października
2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(Dz. U. z 2021 r. poz. 942).
2)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 4 października 2013 r.
Załącznik nr 1 - Lista gatunków roślin warzywnych i sadowniczych o dużym znaczeniu gospodarczym, dla których przeprowadza się badania wartości gospodarczej odmiany (badania WGO)3)W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 maja 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie listy gatunków roślin warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza się badania WGO (Dz. U. poz. 1000), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2020 r.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
* Odmiany owocujące.
3)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z
dnia 27 maja 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie listy gatunków roślin
warzywnych i sadowniczych, dla których przeprowadza się badania WGO (Dz. U. poz. 1000),
które weszło w życie z dniem 1 lipca 2020 r.