Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiejz dnia 6 czerwca 2019 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 1 zdanie pierwsze ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych
i niektórych innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy z dnia 22 lipca 2004 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019” , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej ustawą z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 6 czerwca 2019 r.
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje
art. 350 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce , który stanowi:
„
Art. 350.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października 2018 r., z wyjątkiem:
1)
art. 1 pkt 1, art. 42 pkt 2 lit. b oraz art. 334 ust. 2, które wchodzą w życie z dniem
następującym po dniu ogłoszenia;
2)
art. 19 pkt 3 lit. b w zakresie dodawanego w art. 21 w ust. 1 pkt 39c, art. 120 pkt
1, art. 127 pkt 33-36 i 39 oraz art. 167, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia
2019 r.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity ustawy z dnia 22 lipca 2004 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”
Art. 1.
1.
W związku z przypadającą w roku 2011 czterechsetną rocznicą utworzenia przez króla
Polski Zygmunta III Wazę Uniwersytetu w Poznaniu ustanawia się program wieloletni
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”, zwany dalej „Programem”.
2.
Ustala się okres realizacji Programu na lata 2004-2019.
Art. 21)W brzmieniu ustalonym przez art. 86 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1669), która weszła w życie z dniem 1 października 2018 r..
Nadzór nad realizacją Programu sprawuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego
i nauki.
Art. 3.
1.
Łączne nakłady budżetu państwa na dofinansowanie Programu w całym okresie jego realizacji
nie mogą przekroczyć kwoty 500 711 tys. zł, przy wartości kosztorysowej zadań inwestycyjnych
objętych Programem wynoszącej 546 753 tys. zł w cenach roku 2009.
2.
Środki finansowe z budżetu państwa, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się każdego
roku w ustawie budżetowej.
Art. 4.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia2)Ustawa została ogłoszona w dniu 3 września 2004 r..
1)
W brzmieniu ustalonym przez art. 86 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające
ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1669), która weszła w życie
z dniem 1 października 2018 r.
2)
Ustawa została ogłoszona w dniu 3 września 2004 r.