Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiejz dnia 6 czerwca 2019 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego”
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 1 zdanie pierwsze ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych
i niektórych innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy z dnia 23 maja 2001 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu
600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
1)
ustawą z dnia 3 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” ,
2)
ustawą z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” ,
3)
ustawą z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce
oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 6 czerwca 2019 r.
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje:
1)
art. 2 ustawy z dnia 3 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” , który stanowi:
„
Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
;
2)
art. 2 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu
wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” , który stanowi:
„
Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
;
3)
art. 350 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce , który stanowi:
„
Art. 350.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października 2018 r., z wyjątkiem:
1)
art. 1 pkt 1, art. 42 pkt 2 lit. b oraz art. 334 ust. 2, które wchodzą w życie z dniem
następującym po dniu ogłoszenia;
2)
art. 19 pkt 3 lit. b w zakresie dodawanego w art. 21 w ust. 1 pkt 39c, art. 120 pkt
1, art. 127 pkt 33-36 i 39 oraz art. 167, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia
2019 r.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity ustawy z dnia 23 maja 2001 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego”
Art. 1.
1.
Ustanawia się program wieloletni „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu
Jagiellońskiego”, zwany dalej „Programem”.
21)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” (Dz. U. poz. 300), która weszła w życie z dniem 19 marca 2015 r..
Ustala się okres realizacji Programu na lata 2001-2017.
Art. 22)W brzmieniu ustalonym przez art. 55 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1669), która weszła w życie z dniem 1 października 2018 r..
Nadzór nad realizacją Programu sprawuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego
i nauki.
Art. 3.
13)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 3 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego” (Dz. U. poz. 664), która weszła w życie z dniem 12 czerwca 2009 r..
Łączne nakłady budżetu państwa na dofinansowanie Programu w całym okresie jego realizacji
nie mogą przekroczyć kwoty 946 543 tys. zł, przy wartości kosztorysowej zadań inwestycyjnych
objętych Programem wynoszącej 962 500 tys. zł w cenach roku 2008.
2.
Środki finansowe z budżetu państwa, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się każdego
roku w ustawie budżetowej.
Art. 4.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia4)Ustawa została ogłoszona w dniu 29 czerwca 2001 r..
1)
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy
o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu
Jagiellońskiego” (Dz. U. poz. 300), która weszła w życie z dniem 19 marca 2015 r.
2)
W brzmieniu ustalonym przez art. 55 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające
ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1669), która weszła w życie
z dniem 1 października 2018 r.
3)
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 3 kwietnia 2009 r. o zmianie
ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Budowa Kampusu 600-lecia Odnowienia
Uniwersytetu Jagiellońskiego” (Dz. U. poz. 664), która weszła w życie z dniem 12 czerwca
2009 r.
4)
Ustawa została ogłoszona w dniu 29 czerwca 2001 r.