Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiejz dnia 10 maja 2018 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 1 zdanie pierwsze ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych
i niektórych innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy z dnia 22 lipca 2004 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2011” , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
1)
ustawą z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2015” ,
2)
ustawą z dnia 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2017”
oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 10 maja 2018 r.
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje:
1)
art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2015” , który stanowi:
„
Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
;
2)
art. 2 ustawy z dnia 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu
wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2017” , który stanowi:
„
Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity ustawy z dnia 22 lipca 2004 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”1)Tytuł ustawy w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2017” (Dz. U. poz. 2228), która weszła w życie z dniem 16 grudnia 2017 r.
Art. 12)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2015” (Dz. U. poz. 1119), która weszła w życie z dniem 9 września 2014 r..
13)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 1 pkt 2 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1..
W związku z przypadającą w roku 2011 czterechsetną rocznicą utworzenia przez króla
Polski Zygmunta III Wazę Uniwersytetu w Poznaniu ustanawia się program wieloletni
„Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2019”, zwany dalej „Programem”.
24)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1..
Ustala się okres realizacji Programu na lata 2004-2019.
Art. 2.
Nadzór nad realizacją Programu sprawuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego.
Art. 3.
15)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 2..
Łączne nakłady budżetu państwa na dofinansowanie Programu w całym okresie jego realizacji
nie mogą przekroczyć kwoty 500 711 tys. zł, przy wartości kosztorysowej zadań inwestycyjnych
objętych Programem wynoszącej 546 753 tys. zł w cenach roku 2009.
2.
Środki finansowe z budżetu państwa, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się każdego
roku w ustawie budżetowej.
Art. 4.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia6)Ustawa została ogłoszona w dniu 3 września 2004 r..
1)
Tytuł ustawy w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 października
2017 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama
Mickiewicza w Poznaniu 2004-2017” (Dz. U. poz. 2228), która weszła w życie z dniem
16 grudnia 2017 r.
2)
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie
ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w
Poznaniu 2004-2015” (Dz. U. poz. 1119), która weszła w życie z dniem 9 września 2014 r.
3)
Ze zmianą wprowadzoną przez art. 1 pkt 2 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku
1.
4)
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku
1.
5)
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 2.
6)
Ustawa została ogłoszona w dniu 3 września 2004 r.