Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiejz dnia 22 czerwca 2017 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych
podmiotów
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 1 zdanie pierwsze ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych
i niektórych innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy z dnia 30 sierpnia 2013 r. o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
1)
ustawą z dnia 14 września 2016 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla
kamiennego oraz niektórych innych ustaw ,
2)
ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania
mieniem państwowym
oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 21 czerwca 2017 r.
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje:
1)
art. 6-8, art. 12 i art. 13 ustawy z dnia 14 września 2016 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu
górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw , które stanowią:
„
Art. 6.
Naprawianie szkód wywołanych ruchem zakładu górniczego, w trakcie i po zakończeniu
likwidacji zakładu górniczego, do dnia 31 grudnia 2018 r. jest finansowane także w
ramach limitu, o którym mowa w art. 6 ustawy z dnia 22 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa
węgla kamiennego w latach 2008-2015 oraz niektórych innych ustaw .
Art. 7.
Do dotacji budżetowych na zadania w zakresie naprawiania szkód wywołanych ruchem zakładu
górniczego, będącego w trakcie likwidacji, w tym szkód powstałych w wyniku reaktywacji
starych zrobów, zrealizowane w okresie od dnia 1 stycznia 2016 r. do dnia wejścia
w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy wydane na podstawie art. 8 ust. 5
ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu dotychczasowym.
Art. 8.
W celu wykonania przepisów niniejszej ustawy Prezes Rady Ministrów dokonuje, w drodze
rozporządzenia, przeniesienia planowanych dochodów i wydatków budżetowych, w tym wynagrodzeń,
między częściami, działami i rozdziałami budżetu państwa, z zachowaniem przeznaczenia
środków publicznych wynikających z ustawy.
”
„
Art. 12.
1.
Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na realizację zadań i wykonanie
działań wynikających z ustawy zmienianej w art. 3 wynosi w roku:
1)
2017 - 6 924 000 zł;
2)
2018 - 21 875 000 zł;
3)
2019 - 20 920 000 zł;
4)
2020 - 19 398 000 zł.
2.
Minister właściwy do spraw gospodarki złożami kopalin monitoruje wykorzystanie limitu
wydatków, o których mowa w ust. 1, oraz wdraża mechanizmy korygujące, o których mowa
w ust. 3.
3.
W przypadku gdy wielkość wydatków po pierwszym półroczu danego roku budżetowego wyniesie
więcej niż 65% limitu wydatków przewidzianych na dany rok, dysponent środków obniża
wielkość środków przeznaczonych na wydatki w drugim półroczu o kwotę stanowiącą różnicę
pomiędzy wielkością tego limitu a kwotą przekroczenia wydatków.
4.
W przypadku gdy wielkość wydatków w poszczególnych miesiącach jest zgodna z planem
finansowym, przepisu ust. 3 nie stosuje się.
Art. 13.
Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem:
1)
art. 5 w zakresie art. 38a, oraz art. 8, które wchodzą w życie z dniem 1 kwietnia
2016 r.;
2)
art. 1 pkt 2 w zakresie art. 11f, art. 20a i art. 24-26, oraz pkt 3 lit. a i pkt 4,
a także art. 3 pkt 4, które wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia,
z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r.
”
;
2)
art. 134 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach
zarządzania mieniem państwowym , który stanowi:
„
Art. 134.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., z wyjątkiem:
1)
art. 14 pkt 19 i pkt 32 w zakresie uchylenia art. 69a ust. 3 i 4, które wchodzą w
życie z dniem 1 stycznia 2019 r.;
2)
art. 97-99, art. 100 ust. 2, art. 114 ust. 2 i art. 116, które wchodzą w życie z dniem
następującym po dniu ogłoszenia;
3)
art. 19 pkt 32, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.;
4)
art. 95, który wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2016 r.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity ustawy z dnia 30 sierpnia 2013 r. o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów
Art. 1.
Ustawa określa cel i zakres wykorzystania oraz sposób udzielania dotacji przeznaczonej
dla następujących podmiotów:
1)
Przedsiębiorstwa Państwowego Kopalnia Soli „Bochnia” z siedzibą w Bochni lub jego
następcy prawnego, który przejął realizację zadań przewidzianych ustawą;
2)
Kopalni Soli „Wieliczka” Spółka Akcyjna w Wieliczce;
3)
Centralnej Pompowni „Bolko” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Bytomiu;
4)
Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu lub jej następcy prawnego, który
przejął realizację zadań przewidzianych ustawą;
51)Dodany przez art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 września 2016 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1592), która weszła w życie z dniem 1 października 2016 r.)
Kopalni Siarki „Machów” Spółka Akcyjna w likwidacji w Tarnobrzegu.
Art. 2.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1)
zakład górniczy - zakład górniczy w rozumieniu art. 6 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze ;
2)
dotacja - dotację w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, która - w przypadku
gdy stanowi pomoc publiczną - została uznana przez Komisję Europejską za zgodną z
regułami wspólnego rynku;
32)Dodany przez art. 3 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
wyrobisko górnicze - wyrobisko górnicze w rozumieniu art. 6 ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze.
Art. 3.
1.
Dotację przeznacza się na finansowanie:
1)
zadań w zakresie:
a)
całkowitej likwidacji zakładu górniczego „Siedlec-Moszczenica” oraz niezabytkowej
części zakładu górniczego „Bochnia”, a także utrzymania, zabezpieczenia i ratowania
zabytkowych części zakładu górniczego „Bochnia” - wchodzących w skład podmiotu, o
którym mowa w art. 1 pkt 1,
b)
całkowitej likwidacji niezabytkowej części zakładu górniczego „Wieliczka”, a także
utrzymania, zabezpieczenia i ratowania zabytkowych części zakładu górniczego „Wieliczka”
- wchodzących w skład podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 2,
c)
utrzymania, zabezpieczenia i ratowania zabytkowych części zakładu górniczego Kopalnia
Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu i zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego „Królowa
Luiza” w Zabrzu - wchodzących w skład podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 4;
2)
działań wykonywanych po zakończeniu likwidacji zakładu górniczego wchodzącego w skład
byłych Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu, realizowanych przez podmiot,
o którym mowa w art. 1 pkt 3;
33)Dodany przez art. 3 pkt 3 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
działań wykonywanych po zakończeniu prac likwidacyjnych w wyrobisku górniczym Piaseczno,
realizowanych przez podmiot, o którym mowa w art. 1 pkt 5.
2.
Przez zadania, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i b, rozumie się:
1)
likwidację otworów eksploatacyjnych oraz wyrobisk górniczych;
2)
likwidację zbędnych instalacji, budynków oraz demontaż maszyn i urządzeń;
3)
naprawianie szkód wyrządzonych ruchem zakładu górniczego;
4)
rekultywację terenów pogórniczych;
5)
wykonywanie prac zabezpieczających oraz przedsięwzięć zapobiegających, związanych
z likwidowanym zakładem górniczym;
6)
utylizację solanki;
7)
zabezpieczenie części zabytkowych, renowację zabytkowych wyrobisk, maszyn i urządzeń;
8)
opracowanie projektów, dokumentacji, opinii, ekspertyz i analiz związanych z zakresem
zadań wymienionych w pkt 1-7;
9)
sprawowanie ogólnego zarządu.
3.
Przez zadania, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, rozumie się:
1)
rekultywację terenów pogórniczych;
2)
zabezpieczenie części zabytkowych, renowację zabytkowych wyrobisk, maszyn i urządzeń;
3)
opracowanie projektów, dokumentacji, opinii, ekspertyz i analiz związanych z zakresem
zadań wymienionych w pkt 1 i 2;
4)
sprawowanie ogólnego zarządu.
4.
Przez działania, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozumie się:
1)
zabezpieczenie kopalń sąsiednich przed zagrożeniem wodnym;
2)
likwidację zbędnej infrastruktury związanej z wykonywaniem działania, o którym mowa
w pkt 1;
3)
naprawianie szkód powstałych w wyniku wykonywania działań, o których mowa w pkt 1
i 2;
4)
opracowanie, wymaganych na podstawie odrębnych przepisów, projektów, dokumentacji,
opinii, ekspertyz i analiz związanych z zakresem działań wymienionych w pkt 1-3;
5)
sprawowanie ogólnego zarządu.
54)Dodany przez art. 3 pkt 3 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1..
Przez działania, o których mowa w ust. 1 pkt 3, rozumie się:
1)
zabezpieczenie terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie wyrobiska przed zmianą stosunków
wodnych;
2)
likwidację zbędnych instalacji, budynków oraz demontaż maszyn i urządzeń związanych
z wykonywaniem działania, o którym mowa w pkt 1;
3)
rekultywację terenów pogórniczych związanych z wykonywaniem działania, o którym mowa
w pkt 1;
4)
wykonywanie prac zabezpieczających oraz przedsięwzięć zapobiegających związanych z
wykonywaniem działania, o którym mowa w pkt 1;
5)
opracowanie projektów, dokumentacji, opinii, ekspertyz i analiz związanych z wykonywaniem
działań wymienionych w pkt 1-4;
6)
sprawowanie ogólnego zarządu.
Art. 4.
Dotację przeznacza się również na finansowanie:
1)
ekwiwalentu pieniężnego z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób, o których mowa
w art. 8;
2)
roszczeń byłych pracowników całkowicie likwidowanych zakładów górniczych, dotyczących
rent wyrównawczych oraz jednorazowych odszkodowań pieniężnych z tytułu wypadków przy
pracy i chorób zawodowych.
Art. 5.
1.
Dotację na realizację zadań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 lit. a i b oraz
art. 4, przyznaje się na wniosek podmiotów, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2, w przypadku
spełnienia następujących warunków:
1)
podjęcia decyzji albo uchwały o rozpoczęciu likwidacji zakładu górniczego przez ich
właściwy organ;
25)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r.)
zaakceptowania przez ministra właściwego do spraw gospodarki złożami kopalin:
a)
programu całkowitej likwidacji zakładu górniczego, obejmującego w szczególności zabezpieczenie
zabytkowych części w podmiotach, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2,
b)
rocznego planu zadań obejmującego, w podziale na miesiące:
-
-zakres rzeczowy i finansowy zadań oraz harmonogram ich realizacji, ujmujący także zabezpieczenie zabytkowych części w podmiotach, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2,
-
-przychody z likwidacji majątku zakładu górniczego oraz innych źródeł.
25)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Dotację na realizację zadań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 lit. c, przyznaje
się na wniosek podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 4, po zaakceptowaniu przez ministra
właściwego do spraw gospodarki złożami kopalin rocznego planu zadań obejmującego,
w podziale na miesiące, jego zakres rzeczowy i finansowy.
35)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Dotację na wykonanie działań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2, przyznaje się
na wniosek podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 3, po zaakceptowaniu przez ministra
właściwego do spraw gospodarki złożami kopalin rocznego planu tych działań obejmującego,
w podziale na miesiące, jego zakres rzeczowy i finansowy.
3a6)Dodany przez art. 3 pkt 5 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1..
Dotację na wykonanie działań, o których mowa w art. 3 ust. 5, przyznaje się na wniosek
podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 5, po zaakceptowaniu przez ministra właściwego
do spraw gospodarki złożami kopalin rocznego planu tych działań obejmującego, w podziale
na miesiące, jego zakres rzeczowy i finansowy.
4.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1‒3a, powinien zawierać:7)Wprowadzenie do wyliczenia w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret pierwsze
ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
1)
oznaczenie wnioskodawcy;
2)
określenie:
a)
zadań przewidzianych do realizacji, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1, a w przypadku
podmiotów, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2 - również w art. 4, albo
b8)W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret drugie ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
działań przewidzianych do wykonania, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2 i 3;
3)
preliminarz środków planowanych na realizację zadań albo na wykonanie działań w danym
roku kalendarzowym;
4)
w przypadku podmiotów, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2 - określenie stanu zaawansowania
prac związanych z likwidacją zakładu górniczego;
5)
w przypadku podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 4 - określenie stanu zaawansowania
prac związanych z realizacją zadań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 lit. c;
6)
w przypadku podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 3 - określenie stanu wykonania działań,
o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2;
79)Dodany przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret trzecie ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
w przypadku podmiotu, o którym mowa w art. 1 pkt 5, określenie stanu wykonania działań,
o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 3.
Art. 6.
15)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Podstawą przyznania dotacji na realizację zadań i wykonanie działań określonych w
ustawie jest umowa zawarta między ministrem właściwym do spraw gospodarki złożami
kopalin a podmiotem, o którym mowa w art. 1.
2.
Umowa, o której mowa w ust. 1, określa w szczególności zobowiązanie podmiotu do realizacji
zadań albo wykonywania działań określonych w ustawie, wysokość dotacji oraz zasady
rozliczania i przyczyny ewentualnego zwrotu dotacji.
Art. 7.
Dotacje na realizację zadań i wykonywanie działań określonych w ustawie przyznawane
są z uwzględnieniem innej pomocy, w tym pomocy de minimis oraz pomocy ze środków pochodzących
z budżetu Unii Europejskiej, udzielonej na realizację tych zadań lub wykonywanie tych
działań, niezależnie od formy i źródła, oraz przychodów z likwidacji majątku zakładu
górniczego.
Art. 8.
1.
Podmioty, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 2, otrzymują dotację na finansowanie ekwiwalentu
pieniężnego z tytułu prawa do bezpłatnego węgla na zasadach określonych w zakładowym
układzie zbiorowym pracy dla emerytów lub rencistów uprawnionych do bezpłatnego węgla.
2.
Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1, przysługuje również wdowom, wdowcom i sierotom
po emerytach lub rencistach, jeżeli spełniają warunki do otrzymania renty rodzinnej.
3.
W przypadku gdy prawo do bezpłatnego węgla wynika z renty rodzinnej - wszystkim osobom
do niej uprawnionym przysługuje łącznie jeden ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa
do bezpłatnego węgla. W razie podziału renty rodzinnej ekwiwalent ten ulega podziałowi
w częściach równych, odpowiednio do liczby uprawnionych.
Art. 9.
15)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Przyznana przez ministra właściwego do spraw gospodarki złożami kopalin dotacja jest
wypłacana w ratach miesięcznych, na specjalnie w tym celu wyodrębniony przez podmiot,
o którym mowa w art. 1, rachunek bankowy.
2.
Podstawę do wypłacenia rat miesięcznych stanowi przedstawienie przez podmiot, o którym
mowa w art. 1:
1)
wniosku o wypłacenie raty wynikającej z:
a)
rocznego planu zadań, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. b i ust. 2, albo
b10)W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 6 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
rocznego planu działań, o którym mowa w art. 5 ust. 3 i 3a;
2)
sprawozdania, o którym mowa w art. 10 ust. 1.
Art. 10.
15)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Podmiot, o którym mowa w art. 1, składa ministrowi właściwemu do spraw gospodarki
złożami kopalin, w terminie do 25. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc przekazania
kolejnej raty dotacji, sprawozdanie miesięczne zawierające rozliczenie rzeczowo-finansowe
zrealizowanych zadań albo wykonanych działań.
2.
Przepis ust. 1 nie dotyczy obowiązku przedkładania sprawozdania za miesiąc styczeń
danego roku.
3.
Podmiot, o którym mowa w art. 1, przedstawia ministrowi właściwemu do spraw gospodarki
złożami kopalin, w terminie do dnia 20 lutego roku następnego, wraz z rocznym rozliczeniem
rzeczowo-finansowym, sprawozdanie z realizacji:11)Wprowadzenie do wyliczenia ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której
mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia
1 stycznia 2016 r.
1)
rocznego planu zadań, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. b i ust. 2, albo
212)W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 7 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.)
rocznego planu działań, o którym mowa w art. 5 ust. 3 i 3a.
45)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
W przypadku gdy podmiot, o którym mowa w art. 1, nie zrealizował zadań albo nie wykonał
działań, o których mowa w art. 5 ust. 4 pkt 2, lub nie przedstawił sprawozdań, o których
mowa w ust. 1 i 3, minister właściwy do spraw gospodarki złożami kopalin wstrzymuje
przekazywanie kolejnych rat dotacji do czasu ustania przyczyn wstrzymania.
Art. 115)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Dysponentem dotacji na realizację zadań i wykonanie działań określonych w ustawie
jest minister właściwy do spraw gospodarki złożami kopalin.
Art. 125)Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r..
Minister właściwy do spraw gospodarki złożami kopalin może zlecić Agencji Rozwoju
Przemysłu S.A. monitorowanie prawidłowości wykorzystania dotacji przeznaczonej na
cele określone w ustawie.
Art. 1314)W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 8 ustawy, o której mowa w odnośniku 1..
Dotacje na zadania określone w ustawie są przekazywane podmiotom, o których mowa w
art. 1, do dnia 31 grudnia 2020 r.
Art. 14.
Przepisy ustawy w zakresie dotyczącym dotacji dla poszczególnych podmiotów, o których
mowa w art. 1, stosuje się od dnia ogłoszenia pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej
o zgodności pomocy publicznej przewidzianej w niniejszej ustawie dla danego podmiotu
ze wspólnym rynkiem.
Art. 15.
Do dotacji przyznanych na podstawie ustawy uchylanej w art. 16 stosuje się przepisy
dotychczasowe.
Art. 16.
Traci moc ustawa z dnia 17 lutego 2006 r. o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów .
Art. 17.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 r.
1)
Dodany przez art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 września 2016 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu
górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1592), która
weszła w życie z dniem 1 października 2016 r.
2)
Dodany przez art. 3 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
3)
Dodany przez art. 3 pkt 3 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
4)
Dodany przez art. 3 pkt 3 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
5)
Ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; wszedł
w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2016 r.
6)
Dodany przez art. 3 pkt 5 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
7)
Wprowadzenie do wyliczenia w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret pierwsze
ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
8)
W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret drugie ustawy, o której mowa
w odnośniku 1.
9)
Dodany przez art. 3 pkt 5 lit. b tiret trzecie ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
10)
W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 6 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
11)
Wprowadzenie do wyliczenia ze zmianą wprowadzoną przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której
mowa w odnośniku 1; wszedł w życie z dniem 1 października 2016 r., z mocą od dnia
1 stycznia 2016 r.
12)
W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 7 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
13)
Przez art. 84 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach
zarządzania mieniem państwowym (Dz. U. poz. 2260), która weszła w życie z dniem 1
stycznia 2017 r.
14)
W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 8 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.