Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 25 maja 2015 r.o wynikach ponownego głosowania i wyniku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja 2015 r.
- Załącznik nr 2 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja 2015 r.
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 319 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki ponownego głosowania
i wynik wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzonych 10 maja 2015 r.
oraz 24 maja 2015 r.
Rozdział 1
Wyniki ponownego głosowania i wynik wyborów
1.
Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie protokołów zbiorczych wyników głosowania,
otrzymanych od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, ustaliła następujące wyniki
ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
1)
głosowanie przeprowadzono w 27 817 obwodach głosowania;
2)
liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 30 709 281;
3)
liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania, wyniosła 16 956 615,
w tym:
a)
liczba wyborców głosujących przez pełnomocnika wyniosła 8 981,
b)
liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania wyniosła
257 719;
4)
liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze, wyniosła 56 845;
5)
liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 40 720;
6)
liczba kart nieważnych wyniosła 1 036;
7)
liczba kart ważnych wyniosła 16 993 169;
8)
frekwencja wyniosła 55,34%;
9)
liczba oddanych głosów wyniosła 16 993 169;
10)
liczba głosów nieważnych wyniosła 250 231, tj. 1,47%;
11)
liczba głosów ważnych oddanych na wszystkich kandydatów wyniosła 16 742 938, tj. 98,53%.
2.
Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby ważnych głosów:
1)
DUDA Andrzej Sebastian 8 630 627 głosów, tj. 51,55% liczby głosów ważnych;
2)
KOMOROWSKI Bronisław Maria 8 112 311 głosów, tj. 48,45% liczby głosów ważnych.
3.
Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, iż w ponownym głosowaniu w dniu 24 maja 2015 r.,
spośród dwóch kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej więcej głosów otrzymał
i - stosownie do art. 127 ust. 6 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz art. 292 § 4 Kodeksu wyborczego - na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został
wybrany DUDA Andrzej Sebastian .
Rozdział 2
Zbiorcze wyniki głosowania
1.
Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej stanowi załącznik nr 1 do obwieszczenia.
2.
Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej stanowi załącznik nr 2 do obwieszczenia.
1)
Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 26, poz. 134, Nr
94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889,
Nr 171, poz. 1016 i Nr 217, poz. 1281, z 2012 r. poz. 849, 951 i 1529 oraz z 2014 r.
poz. 179, 180 i 1072.
Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja 2015 r.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Załącznik nr 2 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja 2015 r.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||