Obwieszczenie Ministra Finansówz dnia 12 lutego 2015 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie
wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych
w zakresie nowych środków transportu
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu
- Załącznik nr 1 - VAT-10: Deklaracja dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu (wzór)
- Załącznik nr 2 - VAT-11: Deklaracja dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu (wzór)
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji
dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie
nowych środków transportu , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 7 lutego 2014 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji
wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 lutego 2014 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji
wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
”
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu1)Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 1256).
Na podstawie art. 99 ust. 14b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług zarządza się, co następuje:
§ 1.
Określa się wzory:
1)
deklaracji dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych
środków transportu (VAT-10), o której mowa w art. 99 ust. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zwanej dalej „ustawą”, wraz z objaśnieniami, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia;
2)
deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka
transportu (VAT-11), o której mowa w art. 99 ust. 11 ustawy, wraz z objaśnieniami,
stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.
1)
Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie
§ 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r.
w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 1256).
2)
Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2012 r.
poz. 1342, 1448, 1529 i 1530, z 2013 r. poz. 35, 1027 i 1608, z 2014 r. poz. 312,
1171 i 1662 oraz z 2015 r. poz. 211.
3)
Zakres spraw uregulowany niniejszym rozporządzeniem był poprzednio uregulowany w rozporządzeniu
Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych
dla podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 211, poz. 1333, z 2009 r. Nr 222, poz. 1763,
z 2010 r. Nr 250, poz. 1681, z 2011 r. Nr 153, poz. 906 oraz z 2012 r. poz. 584 i
1550), które w tym zakresie utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia
na podstawie art. 15 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od
towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 35).