Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 9 lutego 2015 r.o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych
w dniu 8 lutego 2015 r.
Spis treści
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 276 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza wyniki wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej przeprowadzonych w dniu 8 lutego 2015 r. w województwie śląskim w okręgu
wyborczym nr 75.
Rozdział 1
Dane ogólne
1.
Wybory przeprowadziły: Państwowa Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza w Katowicach
i 148 obwodowych komisji wyborczych.
2.
Senatora wybierano spośród 3 kandydatów.
Rozdział 2
Wyniki głosowania i wyniki wyborów
1.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 207 932, w tym pakiety wyborcze wysłano
10 wyborcom.
2.
Karty do głosowania wydano 15 266 osobom, w tym 2 karty wydano na podstawie przedstawionego
pełnomocnictwa do głosowania.
3.
Z urn wyjęto 15 272 karty do głosowania, w tym 8 kart z kopert na karty do głosowania.
4.
Liczba kart nieważnych wyniosła 0.
5.
Liczba kart ważnych wyniosła 15 272.
6.
Frekwencja wyborcza wyniosła 7,34%.
7.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 175, co stanowi 1,15% ogólnej liczby głosów.
8.
Liczba głosów ważnych wyniosła 15 097, co stanowi 98,85% ogólnej liczby głosów.
9.
Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów ważnych:
1)
DYRDA Dariusz Lucjan 2104
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Ze Śląska - Nie z Partii
2)
GRAMATYKA Michał Sebastian 4452
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
3)
RYSZKA Czesław Wincenty 8541
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
10.
W województwie śląskim, w okręgu wyborczym nr 75 na senatora został wybrany Czesław
Wincenty RYSZKA zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który otrzymał
najwięcej oddanych głosów ważnych.
1)
Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 26, poz. 134, Nr
94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889,
Nr 171, poz. 1016 i Nr 217, poz. 1281, z 2012 r. poz. 849, 951 i 1529 oraz z 2014 r.
poz. 179, 180 i 1072.