Obwieszczenie Ministra Środowiskaz dnia 10 sierpnia 2015 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie
wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału
Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego i
rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu
uiszczania opłat
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2004 r. w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu uiszczania opłat
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2004 r. w sprawie wysokości
opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego,
rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego i rejestrze dostawców,
za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu uiszczania opłat , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia 2014 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego
Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego
i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu
uiszczania opłat .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia 2014 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego
Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego
i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu
uiszczania opłat , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2004 r. w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu uiszczania opłat1)Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. poz. 1267).
Na podstawie art. 46 ust. 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o leśnym materiale rozmnożeniowym zarządza się, co następuje:
§ 1.
Wysokość opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego,
rejestrze świadectw pochodzenia i rejestrze dostawców wynosi:
1)
5 zł - za wyszukanie informacji zawartej na nie więcej niż dziesięciu stronach;
2)
0,5 zł za każdą stronę - za wyszukanie informacji zawartej na więcej niż dziesięciu
stronach.
§ 2.
Wysokość opłat za sporządzanie odpisów i wyciągów z rejestrów wynosi:
1)
3 zł - za każdą stronę sporządzonego wyciągu;
2)
5 zł - za każdą stronę sporządzonego odpisu.
§ 32)W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia leśnego materiału rozmnożeniowego i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu uiszczania opłat (Dz. U. poz. 1271), które weszło w życie z dniem 8 października 2014 r..
Wysokość opłat za przesłanie odpisów i wyciągów jest równa wysokości opłat pobieranych
przez operatora wyznaczonego, w rozumieniu art. 3 pkt 13 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe , za przesyłkę danego rodzaju i danej kategorii wagowej.
§ 4.
1.
Opłaty, o których mowa w § 1, uiszcza się w drodze wpłaty w kasie lub na rachunek
bankowy Biura Nasiennictwa Leśnego.
2.
Opłaty, o których mowa w § 2, uiszcza się łącznie z opłatami, o których mowa w § 1:
1)
w drodze wpłaty w kasie lub na rachunek bankowy Biura Nasiennictwa Leśnego - jeżeli
odpisów lub wyciągów nie przesyłano, albo
2)
przy odbiorze przesyłki - jeżeli odpisy lub wyciągi zostały przesłane.
3.
Opłaty, o których mowa w § 3, uiszcza się przy odbiorze przesyłki.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską członkostwa
w Unii Europejskiej3)Rzeczpospolita Polska uzyskała członkostwo w Unii Europejskiej z dniem 1 maja 2004 r..
1)
Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie
§ 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r.
w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. poz. 1267).
2)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia
2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za wyszukiwanie informacji
w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego, rejestrze świadectw pochodzenia
leśnego materiału rozmnożeniowego i rejestrze dostawców, za sporządzanie odpisów i
wyciągów i ich przesyłanie oraz sposobu uiszczania opłat (Dz. U. poz. 1271), które
weszło w życie z dniem 8 października 2014 r.
3)
Rzeczpospolita Polska uzyskała członkostwo w Unii Europejskiej z dniem 1 maja 2004 r.