Obwieszczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsiz dnia 23 lipca 2015 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy
pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 maja 2007 r. w sprawie określenia
wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej
choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 maja 2014 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu
wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 maja 2014 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu
wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2014 r.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 maja 2007 r. w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego1)Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rozwój wsi, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 1261).
Na podstawie art. 13 ust. 4 i art. 14 ust. 8 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym
rolników zarządza się, co następuje:
§ 12)W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 maja 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz. U. poz. 703), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2014 r..
Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby
zawodowej wynosi 700 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.
§ 2.
Zasiłek chorobowy wynosi 10 zł za każdy dzień czasowej niezdolności do pracy trwającej
nieprzerwanie co najmniej przez 30 dni.
§ 3.
Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 28 lutego 1995 r.
w sprawie określenia szczegółowych zasad ustalania wysokości jednorazowego odszkodowania
z tytułu wypadku przy pracy rolniczej i chorób zawodowych oraz zasiłku chorobowego .
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia4)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 4 czerwca 2007 r..
1)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rozwój wsi,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września
2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(Dz. U. poz. 1261).
2)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z
dnia 19 maja 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego
odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej
oraz zasiłku chorobowego (Dz. U. poz. 703), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2014 r.
3)
Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 1996 r. Nr 3, poz.
21, Nr 42, poz. 185 i Nr 85, poz. 389, z 1998 r. Nr 55, poz. 357 i Nr 114, poz. 738,
z 1999 r. Nr 51, poz. 524, z 2000 r. Nr 109, poz. 1161, z 2001 r. Nr 20, poz. 244
i Nr 114, poz. 1223, z 2002 r. Nr 10, poz. 101, z 2003 r. Nr 97, poz. 885 oraz z 2004 r.
Nr 53, poz. 530.
4)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 4 czerwca 2007 r.