Obwieszczenie Ministra Finansówz dnia 18 lipca 2014 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie
szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych
w obrocie pocztowym
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym
- Załącznik nr 1 - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (przywóz) (wzór)
- Załącznik nr 2 - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (wywóz) (wzór)
- Załącznik nr 3 - Etykieta informująca o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego (wzór)
- Załącznik nr 4 - Etykieta informująca o przesianiu zgłoszenia celnego (wzór)
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego
trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
1)
rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 9 marca 2007 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym ;
2)
rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 22 maja 2009 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym ;
3)
rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 kwietnia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym ;
4)
rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 sierpnia 2013 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje:
1)
§ 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 9 marca 2007 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
;
2)
§ 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 maja 2009 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2009 r.
”
;
3)
§ 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 kwietnia 2011 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
;
4)
§ 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 sierpnia 2013 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń
celnych w obrocie pocztowym , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym1)Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).
Na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. - Prawo celne zarządza się, co następuje:
§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe warunki i tryb:
1)
przedstawiania przesyłek pocztowych organom celnym;
2)
dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym.
§ 23)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 sierpnia 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. poz. 1103), które weszło w życie z dniem 3 października 2013 r..
Przepisy rozporządzenia stosuje się w przypadku, gdy przywóz na obszar celny Wspólnoty
Europejskiej, zwanej dalej „Wspólnotą”, lub wywóz z tego obszaru przesyłek pocztowych
jest dokonywany przez operatora wyznaczonego w rozumieniu art. 3 pkt 13 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe .
§ 3.
1.
Przy ocenie, czy kwoty, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 1, § 13 ust. 1 pkt 1 i § 14,
wyrażone w euro nie zostały przekroczone, należy porównywać kwotę limitu euro, wyrażoną
w złotych polskich, z sumą wartości wszystkich pozycji zgłoszenia celnego, wyrażoną
w złotych polskich.
§ 4.
Przewóz przesyłek pocztowych wprowadzanych na obszar celny Wspólnoty i wyprowadzanych
poza ten obszar odbywa się na podstawie międzynarodowych dokumentów pocztowych, w
szczególności wykazów zdawczych: CN 37, CN 38, CN 41, CN 47 lub dokumentu wysyłki
(CONSIGNMENT).
§ 55)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 3..
W przypadkach, o których mowa w art. 462a rozporządzenia Komisji (EWG) nr 2454/93 z dnia 2 lipca 1993 r. ustanawiającego
przepisy w celu wykonania rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 ustanawiającego Wspólnotowy
Kodeks Celny , zwanego dalej „Rozporządzeniem Wykonawczym”, etykiety na przesyłkach pocztowych
i towarzyszących im dokumentach umieszcza operator wyznaczony.
§ 6.
1.
Przesyłki pocztowe wprowadzane na obszar celny Wspólnoty są przedstawiane organom
celnym przez urzędy pocztowe dokonujące wymiany poczty z zagranicą.
26)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
W przypadku, o którym mowa w § 9 ust. 2, przesyłki pocztowe powinny być dostarczone
do urzędów celnych albo miejsc wyznaczonych lub uznanych przez organy celne, przy
których funkcjonują urzędy wymiany poczty z zagranicą właściwe ze względu na adres
odbiorców przesyłek.
§ 77)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
1.
Przesyłki pocztowe, o których mowa w art. 237 ust. 1 lit. A pkt b Rozporządzenia Wykonawczego,
wprowadzone na obszar celny Wspólnoty i przeznaczone dla osób fizycznych, przedstawiane
są przez urzędy pocztowe organom celnym wraz z deklaracjami celnymi CN 22 lub CN 23.
2.
Przesyłki pocztowe przeznaczone dla przedsiębiorców przedstawiane są przez urzędy
pocztowe organom celnym wraz z deklaracjami celnymi CN 22 lub CN 23 i dokumentami
handlowymi.
3.
W przypadku przedstawienia organowi celnemu przesyłki pocztowej bez deklaracji celnej
CN 23 organ celny może przyjąć w charakterze takiej deklaracji inną kartę dokumentu
CP 72, jeżeli karta ta zawiera nie mniejszy zakres danych niż deklaracja celna CN
23.
4.
Z zastrzeżeniem § 9 ust. 1, w przypadku gdy przesyłka pocztowa zawiera towary, w stosunku
do których nie istnieje obowiązek uiszczenia należności przywozowych i podatkowych,
funkcjonariusz celny przystawia na przesyłce pieczęć: „Urząd Celny w.......... Objęto
procedurą dopuszczenia do obrotu.”.
§ 8.
18)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
Z zastrzeżeniem § 9 ust. 1, w przypadku gdy przesyłki pocztowe, o których mowa w §
7 ust. 1 i 2, zawierają towary, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia
należności przywozowych lub podatkowych, funkcjonariusz celny wystawia „Dokument potwierdzający
dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (przywóz)” w trzech egzemplarzach, według
wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
2.
Funkcjonariusz celny w polu A na kartach 1, 2 i 3 przystawia pieczęć „Polska - Cło”,
wpisuje numer ewidencji oraz przystawia stempel SAD.
3.
Karta 1 pozostaje w urzędzie celnym. Karty 2 i 3 wraz z przesyłką pocztową przekazywane
są osobie przedstawiającej towar, w celu doręczenia odbiorcy.
49)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
Odbiorca, przyjmując przesyłkę pocztową, wpisuje w polu C:
1)
jeżeli jest osobą fizyczną - numer NIP lub PESEL, o ile je posiada,
2)
jeżeli jest przedsiębiorcą - numer NIP i REGON
- oraz wypełnia pole F na karcie 3. Karta 3 jest zwrotnie dostarczana do urzędu celnego
przez osobę przedstawiającą przesyłkę w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia złożenia
na niej podpisu przez odbiorcę.
§ 910)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
1.
W przypadku gdy:
1)
całkowita wartość towarów w przesyłce pocztowej, o której mowa w § 7 ust. 1 i 2, zawierającej
towary przeznaczone do celów handlowych przekracza równowartość 1000 euro albo
2)
przesyłki pocztowe adresowane do przedsiębiorców, zawierające towary przeznaczone
do celów handlowych, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności
przywozowych lub podatkowych, są częścią serii podobnych czynności, albo
3)
przesyłki pocztowe zawierają towary, o których mowa w art. 235 Rozporządzenia Wykonawczego
- zgłoszenia celnego należy dokonać na Jednolitym Dokumencie Administracyjnym, zwanym
dalej „dokumentem SAD”.
2.
Jeżeli przesyłki pocztowe przeznaczone są dla przedsiębiorców, odbiorca powinien dokonać
zgłoszenia celnego na dokumencie SAD po otrzymaniu powiadomienia.
3.
W przypadku, o którym mowa w ust. 2, jeśli przedsiębiorca przesyła organowi celnemu
zgłoszenie celne przy użyciu kart 6, 7 i 8 dokumentu SAD, organ celny po przyjęciu
zgłoszenia celnego przekazuje przesyłkę wraz z kartami 6 i 8 tego dokumentu osobie
przedstawiającej przesyłkę w celu doręczenia odbiorcy. Odbiorca uzupełnia pole 54
przy adnotacji „Kartę 8 otrzymałem, zostałem powiadomiony o kwocie należności wynikającej
z długu celnego” oraz, w przypadku gdy zgłoszenie celne dotyczy towarów, w stosunku
do których istnieje obowiązek uiszczenia należności przywozowych lub podatkowych,
składa podpis pod treścią pouczenia umieszczonego na odwrocie dokumentu SAD wskazującego,
iż przedmiotowe zgłoszenie celne stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego
w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w tym pouczeniu. Karta 6 dokumentu
SAD jest zwrotnie dostarczana do urzędu celnego przez osobę przedstawiającą przesyłkę
w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia złożenia na niej podpisu przez odbiorcę.
4.
Przesyłki pocztowe, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 3, przeznaczone dla osób fizycznych
przedstawiane są przez urzędy pocztowe organom celnym wraz z deklaracjami celnymi
CN 22 lub CN 23. Przepis § 7 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
5.
W przypadku, o którym mowa w ust. 4, funkcjonariusz celny wystawia dokument SAD na
kartach 6, 7 i 8. W dokumencie SAD funkcjonariusz celny wypełnia następujące pola:
1 (pierwsza i druga część pola), 2, 5, 6, 8, 12, 14, 15a, 19, 22 (tylko w zakresie
waluty), 23-26, 30-34a, 35-37, 40, 42-44, 46 i 47 oraz pola A, B i J. Karta 7 dokumentu
SAD pozostaje w urzędzie celnym. Karty 6 i 8 dokumentu SAD wraz z towarem przekazywane
są osobie przedstawiającej przesyłkę w celu doręczenia odbiorcy. Odbiorca, przyjmując
przesyłkę, wpisuje w polu 8 dokumentu SAD swój numer NIP lub PESEL, o ile go posiada,
wypełnia pole 54 tego dokumentu oraz, w przypadku gdy zgłoszenie celne dotyczy towarów,
w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności przywozowych lub podatkowych,
składa podpis pod treścią pouczenia umieszczonego na odwrocie dokumentu SAD wskazującego,
iż przedmiotowe zgłoszenie celne stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego
w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w tym pouczeniu. Karta 6 jest zwrotnie
dostarczana do urzędu celnego przez osobę przedstawiającą przesyłkę w terminie nie
dłuższym niż 10 dni od dnia złożenia na niej podpisu przez odbiorcę. Zgłoszenie celne
o objęcie towarów procedurą dopuszczenia do obrotu uważane jest za dokonane z chwilą
złożenia podpisu przez odbiorcę.
§ 9a11)Dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 kwietnia 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 102, poz. 589), które weszło w życie z dniem 2 czerwca 2011 r..
Do zgłoszenia celnego o objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu czasopism i książek,
zawartych w przesyłkach pocztowych, o których mowa w § 9 ust. 2, stosuje się odpowiednio przepis § 13 rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych wymogów, jakie powinno spełniać
zgłoszenie celne , zwanego dalej „rozporządzeniem w sprawie zgłoszeń celnych”.
§ 10.
§ 11.
1.
Przesyłki pocztowe zawierające towary przeznaczone do wywozu poza obszar celny Wspólnoty
powinny być przedstawione organom celnym przez urzędy pocztowe dokonujące wymiany
poczty z zagranicą.
2.
Jeżeli przesyłki pocztowe, o których mowa w art. 237 ust. 1 lit. B, pkt a Rozporządzenia
Wykonawczego, nie zostały poddane kontroli celnej, uważa się, że zostały one objęte
procedurą wywozu.
§ 12.
114)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
Przesyłki pocztowe, o których mowa w art. 237 ust. 1 lit. B pkt b Rozporządzenia Wykonawczego,
zawierające towary przeznaczone do wywozu poza obszar celny Wspólnoty, w stosunku
do których istnieje obowiązek uiszczenia należności wywozowych, są przedstawiane organom
celnym przez urzędy pocztowe dokonujące wymiany poczty z zagranicą wraz z deklaracjami
celnymi CN 22 lub CN 23. Przepis § 7 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
2.
Funkcjonariusz celny wystawia „Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego
- obrót pocztowy (wywóz)” w trzech egzemplarzach, według wzoru określonego w załączniku
nr 2 do rozporządzenia.
3.
Funkcjonariusz celny w polu A na kartach 1, 2 i 3 przystawia pieczęć „Polska - Cło”,
wpisuje numer ewidencji oraz przystawia stempel SAD. Karta 1 pozostaje w urzędzie
celnym. Karty 2 i 3 są przekazywane osobie przedstawiającej towar, w celu doręczenia
nadawcy.
415)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4..
Nadawca wpisuje w polu C:
1)
jeżeli jest osobą fizyczną - numer NIP lub PESEL, o ile je posiada,
2)
jeżeli jest przedsiębiorcą - numer NIP i REGON
- oraz wypełnia pole F na karcie 3. Karta 3 jest zwrotnie dostarczana do urzędu celnego
przez osobę przedstawiającą przesyłkę w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych
od dnia jej uzupełnienia i podpisania przez nadawcę.
5.
Urząd celny zwalnia przesyłkę po otrzymaniu karty 3.
§ 1316)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 maja 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 87, poz. 724), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2009 r..
1.
Z uwzględnieniem art. 787 ust. 2 Rozporządzenia Wykonawczego, w przypadku gdy:
1)
całkowita wartość towarów w przesyłce pocztowej zawierającej towary przeznaczone do
celów handlowych przekracza równowartość 1000 euro albo
2)
przesyłki pocztowe zawierające towary przeznaczone do celów handlowych są częścią
serii podobnych czynności, albo
3)
przesyłki pocztowe zawierają towary, o których mowa w art. 235 Rozporządzenia Wykonawczego,
albo
4)
zgłaszający zamierza ubiegać się, na podstawie przepisów odrębnych, o zastosowanie
stawki 0% podatku od towarów i usług, zwanego dalej „podatkiem VAT”, w eksporcie towarów
lub o zwrot podatku VAT
- zgłoszenia celnego o objęcie towarów procedurą wywozu należy dokonać z wykorzystaniem
systemu teleinformatycznego.
2.
Po dokonaniu zgłoszenia celnego, o którym mowa w ust. 1, przesyłki pocztowe przedstawiane
są przez urzędy pocztowe organom celnym wraz z:
1)
deklaracjami celnymi CN 22 lub CN 23;
2)
wywozowym dokumentem towarzyszącym i odpowiednio wykazem pozycji, o których mowa w
art. 796a ust. 1 i 2 Rozporządzenia Wykonawczego, oraz
3)
naklejoną na nich przez urząd pocztowy, wypełnioną przez nadawcę etykietą, informującą
o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego, której wzór stanowi załącznik nr
3 do rozporządzenia.
3.
W przypadku gdy zgłoszenie celne, o którym mowa w ust. 1, zostało przesłane do urzędu
celnego wywozu będącego jednocześnie urzędem celnym wyprowadzenia, o którym mowa w
art. 793 ust. 2 lit. b Rozporządzenia Wykonawczego, urząd pocztowy, w którym przesyłka
pocztowa zostanie nadana, nakleja na niej wypełnioną przez nadawcę etykietę, informującą
o przesłaniu zgłoszenia celnego, której wzór stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia.
Przepis ust. 2 pkt 1 stosuje się odpowiednio.
417)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 11..
Do zgłoszenia celnego, o którym mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy działu
II rozdziału 2 rozporządzenia w sprawie zgłoszeń celnych.
§ 1416)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 maja 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 87, poz. 724), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2009 r..
Zgłoszenia celnego o objęcie procedurą wywozu towarów w przesyłkach pocztowych, o
których mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, można dokonać, za zgodą organu celnego, zbiorczo
w jednym zgłoszeniu celnym, jeżeli łączna wartość towarów w przesyłkach pocztowych
objętych jednym zgłoszeniem nie przekroczy równowartości 1000 euro.
§ 14a18)Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 11..
Zgłoszenia celnego o objęcie procedurą wywozu czasopism i książek, zawartych w przesyłkach
pocztowych, o których mowa w § 13 ust. 1, można dokonać w miesięcznych okresach rozliczeniowych,
w terminie do 10. dnia miesiąca następnego za miesiąc poprzedni, na podstawie wykazów
rejestracyjnych prowadzonych w uzgodnieniu z naczelnikiem urzędu celnego.
§ 15.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia19)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 25 sierpnia 2004 r..20)Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia
7 września 2001 r. w sprawie deklaracji skróconych i zgłoszeń celnych (Dz. U. Nr 117,
poz. 1250, z 2001 r. Nr 152, poz. 1726, z 2002 r. Nr 43, poz. 381 i Nr 230, poz. 1928
oraz z 2004 r. Nr 22, poz. 200 i Nr 53, poz. 529), które utraciło moc z dniem wejścia
w życie ustawy z dnia 19 marca 2004 r. - Prawo celne (Dz. U. Nr 68, poz. 622).
1)
Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie
§ 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r.
w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).
2)
Dane dotyczące ogłoszenia aktów prawa Unii Europejskiej, zamieszczone w niniejszym
rozporządzeniu, dotyczą ogłoszenia tych aktów w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
- wydanie specjalne.
3)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 sierpnia
2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania
towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. poz. 1103), które
weszło w życie z dniem 3 października 2013 r.
4)
Przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 9 marca 2007 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania
zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 48, poz. 321), które weszło w życie
z dniem 3 kwietnia 2007 r.
5)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 3.
6)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
7)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
8)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku
4.
9)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku
4.
10)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
11)
Dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 kwietnia 2011 r.
zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania
towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 102, poz. 589),
które weszło w życie z dniem 2 czerwca 2011 r.
12)
Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 232, poz.
2331, z 2005 r. Nr 83, poz. 720, z 2007 r. Nr 130, poz. 907 i Nr 210, poz. 1529, z
2009 r. Nr 91, poz. 743, z 2010 r. Nr 105, poz. 660 i Nr 244, poz. 1629, z 2011 r.
Nr 129, poz. 738 oraz z 2013 r. poz. 1070.
13)
Przez § 1 pkt 6 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
14)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku
4.
15)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku
4.
16)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 maja
2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania
towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz. U. Nr 87, poz. 724),
które weszło w życie z dniem 1 lipca 2009 r.
17)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 11.
18)
Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 11.
19)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 25 sierpnia 2004 r.
20)
Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia
7 września 2001 r. w sprawie deklaracji skróconych i zgłoszeń celnych (Dz. U. Nr 117,
poz. 1250, z 2001 r. Nr 152, poz. 1726, z 2002 r. Nr 43, poz. 381 i Nr 230, poz. 1928
oraz z 2004 r. Nr 22, poz. 200 i Nr 53, poz. 529), które utraciło moc z dniem wejścia
w życie ustawy z dnia 19 marca 2004 r. - Prawo celne (Dz. U. Nr 68, poz. 622).
Załącznik nr 1 - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (przywóz) (wzór)21)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
21)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
Załącznik nr 2 - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (wywóz) (wzór)21)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
21)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4.
Załącznik nr 3 - Etykieta informująca o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego (wzór)22)Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 16.
22)
Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 16.
Załącznik nr 4 - Etykieta informująca o przesianiu zgłoszenia celnego (wzór)22)Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 16.
22)
Dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 16.