Obwieszczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsiz dnia 13 grudnia 2013 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w art. 45a ust. 1
ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 marca 2010 r. w sprawie
wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w art. 45a ust. 1 ustawy o płatnościach
w ramach systemów wsparcia bezpośredniego , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 sierpnia 2012 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w art.
45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 sierpnia 2012 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w art.
45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 marca 2010 r. w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w art. 45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego1)Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 248, poz. 1486).
Na podstawie art. 45a ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów
wsparcia bezpośredniego zarządza się, co następuje:
§ 1.
Wysokość kary pieniężnej za naruszenia określone w art. 45a ust. 1:
1)
pkt 2 oraz pkt 4 lit. d ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach
systemów wsparcia bezpośredniego, zwanej dalej „ustawą”, wynosi 1000 zł;
2)
pkt 3 lit. a oraz pkt 4 lit. a ustawy wynosi 2000 zł;
3)
pkt 3 lit. b i c, pkt 4 lit. b, c i e oraz pkt 5 ustawy wynosi 10 000 zł;
53)Dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.)
pkt 7 ustawy wynosi 5000 zł.
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia4)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 2 kwietnia 2010 r..5)Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi z dnia 5 czerwca 2008 r. w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone
w art. 45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
(Dz. U. Nr 107, poz. 685 oraz z 2009 r. Nr 45, poz. 368), które utraciło moc z dniem
wejścia w życie ustawy z dnia 17 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o płatnościach w
ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 36,
poz. 197).
1)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne,
na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada
2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(Dz. U. Nr 248, poz. 1486).
2)
Przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 sierpnia
2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia
określone w art. 45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
(Dz. U. poz. 948), które weszło w życie z dniem 6 września 2012 r.
3)
Dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.
4)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 2 kwietnia 2010 r.
5)
Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi z dnia 5 czerwca 2008 r. w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone
w art. 45a ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
(Dz. U. Nr 107, poz. 685 oraz z 2009 r. Nr 45, poz. 368), które utraciło moc z dniem
wejścia w życie ustawy z dnia 17 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o płatnościach w
ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 36,
poz. 197).