Obwieszczenie Ministra Finansówz dnia 28 marca 2013 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie
ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik - Tekst jednolity rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 2008 r. w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta
- Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 2008 r. - Szczegółowy opis granic i obszar składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 2008 r. w sprawie ustanowienia
składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta , z uwzględnieniem zmiany wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 września 2012 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława
Reymonta .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje § 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 września 2012 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława
Reymonta , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 2008 r. w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta1)Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).
Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. - Prawo celne zarządza się, co następuje:
§ 1.
1.
Ustanawia się skład wolnocłowy na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.
2.
Szczegółowy opis granic i obszar składu wolnocłowego określa załącznik do rozporządzenia.
§ 2.
Zarządzającym składem wolnocłowym na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława
Reymonta ustanawia się Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi.
§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia2)Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 26 listopada 2008 r..
1)
Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie
§ 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r.
w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 248, poz. 1481).
2)
Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 26 listopada 2008 r.
Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 2008 r. - Szczegółowy opis granic i obszar składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta3)W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 września 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta (Dz. U. poz. 1089), które weszło w życie z dniem 17 października 2012 r.
Skład wolnocłowy jest usytuowany na parterze i na pierwszym piętrze Terminalu Pasażerskiego.
Z uwagi na usytuowanie składu wolnocłowego wewnątrz budynku, ograniczenie składu stanowią
trwałe elementy konstrukcyjne budynku z wyłączeniem przestrzeni wyznaczonej przez
linię punktów kontroli bezpieczeństwa wewnątrz pomieszczenia ODL 0.05.
Opis przebiegu granic składu wolnocłowego jest przedstawiony na mapie w skali 1:500.
Dokument zawierający opis przebiegu granic składu wolnocłowego wraz z mapą jest przechowywany
u zarządzającego składem wolnocłowym, a jego kopie w izbie celnej, kierowanej przez
właściwego miejscowo dyrektora izby celnej nadzorującego skład wolnocłowy, a także
w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
Granicę obszaru składu wolnocłowego na parterze Terminalu Pasażerskiego stanowią następujące
odcinki ścian:
1)
ściana o długości 36,58 m, wzdłuż pomieszczeń: PLL 0.02, PLL 0.03, PLL 0.04, ODL 0.07-A
i ODL 0.05, oddzielająca skład wolnocłowy od przestrzeni nad wjazdem do sortowni bagażu;
2)
przestrzeń o długości 13,56 m, wyznaczona przez linię punktów kontroli bezpieczeństwa
wewnątrz pomieszczenia ODL 0.05;
3)
ściana o długości 10 m, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06;
4)
ściana o długości 1,4 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06,
oddzielająca skład wolnocłowy od hallu głównego Terminalu Pasażerskiego;
5)
dwa odcinki ściany o długości 1,13 m i 3,32 m, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06;
6)
ściana o długości 1,6 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06,
oddzielająca skład wolnocłowy od szybu windy;
7)
cztery odcinki ściany o długości: 2,2 m, 1,01 m, 4,13 m i 1,45 m, wzdłuż pomieszczenia
ODL 0.06;
8)
ściana o długości 1,36 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06,
oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia SG 0.06;
9)
ściana o długości 0,73 m, wzdłuż pomieszczenia SG 0.03;
10)
ściana o długości 5,32 m, wzdłuż pomieszczeń SG 0.03 i SG 0.04;
11)
ściana o długości 3,23 m, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.06;
12)
trzy odcinki ściany o długości: 5,22 m, 4,1 m i 0,79 m, wzdłuż pomieszczenia U 0.14;
13)
ściana o długości 28,7 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczeń: U 0.14,
U 0.15 i U 0.16, oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia SG 0.08;
14)
ściana o długości 2 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.07-B,
oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia SG 0.09;
15)
ściana o długości 4,55 m, wzdłuż pomieszczeń W 0.03D i W 0.03N;
16)
ściana o długości 2,48 m, wzdłuż pomieszczenia W 0.02P;
17)
ściana o długości 0,66 m, wzdłuż pomieszczenia W 0.02P;
18)
ściana o długości 5,78 m, wzdłuż pomieszczeń W 0.02G i W 0.02D;
19)
dwa odcinki ściany o długości 6,1 m i 6,08 m, wzdłuż pomieszczenia W 0.02D;
20)
trzy odcinki ściany o długości: 6,21 m, 4,15 m i 6 m, wzdłuż pomieszczenia W 0.02M;
21)
ściana o długości 4 m, wzdłuż pomieszczenia W 0.03M;
22)
trzy odcinki ściany o długości: 6,35 m, 4,15 m i 1,8 m, wzdłuż pomieszczenia UC 0.04;
23)
ściana o długości 1,6 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.07-B,
oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia TR 0.02;
24)
ściana o długości 12,2 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.013,
oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia TR 0.02;
25)
ściana o długości 0,41 m, wzdłuż pomieszczenia ODL 0.13;
26)
ściana o długości 2,99 m, wzdłuż pomieszczenia ROD 0.05;
27)
ściana o długości 66,78 m, z czternastoma otworami drzwiowymi, wzdłuż pomieszczeń:
ROD 0.05, ODL 0.011, ODL 0.09, H 0.02, ROD 0.04, PLL 0.01 i PLL 0.02, oddzielająca
skład wolnocłowy od płyty postojowej dla samolotów.
Granicę obszaru składu wolnocłowego na pierwszym piętrze Terminalu Pasażerskiego stanowią
następujące odcinki ścian:
1)
ściana o długości 35,19 m, oddzielająca skład wolnocłowy od przestrzeni nad wjazdem
do sortowni bagażu;
2)
dwa odcinki ściany o długości 10,23 m i 1,11 m, wzdłuż pomieszczenia U 1.13;
3)
ściana o długości 10,95 m, z dwoma otworami drzwiowymi, wzdłuż pomieszczenia P 1.08,
oddzielająca skład wolnocłowy od pomieszczenia U 1.09 oraz szybów windowych i wentylacyjnych;
4)
ściana o długości 4,52 m, wzdłuż pomieszczenia P 1.08;
5)
ściana o długości 1,4 m, z jednym otworem drzwiowym, oddzielająca skład wolnocłowy
od przestrzeni U 1.08;
6)
ściana o długości 4,42 m, wzdłuż pomieszczenia P 1.08;
7)
ściana o długości 4,44 m, wzdłuż pomieszczenia U 1.12;
8)
ściana o długości 29,23 m, z jednym otworem drzwiowym, wzdłuż pomieszczeń: U 1.12,
P 1.09 i U 1.10, oddzielająca skład wolnocłowy od korytarza na taras widokowy;
9)
ściana o długości 32,15 m, wzdłuż pomieszczeń: U 1.10, U 1.10A i U 1.11.
Obszar składu wolnocłowego
Obszar składu wolnocłowego wynosi 2704,08 m˛.
3)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 września
2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na
terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta (Dz. U. poz. 1089), które weszło
w życie z dniem 17 października 2012 r.