Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 22 kwietnia 2013 r.o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych
w dniu 21 kwietnia 2013 r.
Spis treści
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 276 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza wyniki wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej przeprowadzonych w województwie śląskim, w okręgu wyborczym nr 73 w dniu
21 kwietnia 2013 r.
Rozdział 1
Dane ogólne
1.
Wybory przeprowadziły: Państwowa Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza w Katowicach
i 186 obwodowych komisji wyborczych. W skład obwodowych komisji wyborczych powołano
1221 wyborców.
2.
Senatora wybierano spośród 8 kandydatów.
Rozdział 2
Wyniki głosowania i wyniki wyborów
1.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 246 795; żaden wyborca nie zgłosił
zamiaru głosowania korespondencyjnego.
2.
Karty do głosowania wydano 27 507 osobom, w tym 3 karty wydano na podstawie przedstawionego
pełnomocnictwa do głosowania.
3.
Z urn wyjęto 27 505 kart do głosowania.
4.
Liczba kart nieważnych wyniosła 0.
5.
Liczba kart ważnych wyniosła 27 505.
6.
Frekwencja wyborcza wyniosła 11,14%.
7.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 226, co stanowi 0,82% ogólnej liczby głosów.
8.
Liczba głosów ważnych wyniosła 27 279, co stanowi 99,18% ogólnej liczby głosów.
9.
Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów ważnych:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.
W województwie śląskim, w okręgu wyborczym nr 73 na senatora został wybrany Bolesław
Grzegorz PIECHA zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który otrzymał
najwięcej oddanych głosów ważnych.
1)
Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 26, poz. 134, Nr
94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889,
Nr 171, poz. 1016 i Nr 217, poz. 1281 oraz z 2012 r. poz. 849, 951 i 1529.