Obwieszczenie Prezesa Rady Ministrówz dnia 14 sierpnia 2013 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców
Spis treści
Treść obwieszczenia
1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych
innych aktów prawnych ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie wynagrodzenia
i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców , z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
1)
rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2009 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców ;
2)
rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców .
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie
obejmuje:
1)
§ 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2009 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 marca 2009 r.
”
;
2)
§ 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 maja 2012 r. zmieniającego rozporządzenie
w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców , który stanowi:
„
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu
ogłoszenia.
”
.
Załącznik - Tekst jednolity rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców
Na podstawie art. 89za ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony
na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zarządza się, co następuje:
§ 1.
Członkom Rady do Spraw Uchodźców, zwanej dalej „Radą”, przysługuje:
1)
wynagrodzenie miesięczne,
2)
ryczałt miesięczny za udział w posiedzeniach Rady,
3)
wynagrodzenie za udział w składach orzekających,
4)
wynagrodzenie za udział w postępowaniach przed sądem administracyjnym
- płatne z dołu na koniec miesiąca.
§ 21)W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw Uchodźców (Dz. U. Nr 33, poz. 257), które weszło w życie z dniem 1 marca 2009 r..
Wynagrodzenie miesięczne wynosi:
1)
2100 zł - dla przewodniczącego Rady;
2)
1500 zł - dla zastępcy przewodniczącego Rady;
§ 3.
Ryczałt miesięczny za udział w posiedzeniach Rady wynosi 100 zł i przysługuje, jeżeli
w danym miesiącu odbyło się co najmniej jedno posiedzenie plenarne Rady.
§ 4.
13)W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2..
Wynagrodzenie za udział w posiedzeniu składu orzekającego wynosi 250 zł.
2.
Za udział w tym samym dniu w kilku posiedzeniach składów orzekających przysługuje
jedno wynagrodzenie.
§ 5.
Wynagrodzenie za udział w postępowaniu przed sądem administracyjnym wynosi 120 zł.
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2009 r.4)Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z
dnia 20 sierpnia 2004 r. w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw
Uchodźców (Dz. U. Nr 185, poz. 1909), które utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego
rozporządzenia na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zmianie
ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz
niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 70, poz. 416).
1)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lutego
2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady
do Spraw Uchodźców (Dz. U. Nr 33, poz. 257), które weszło w życie z dniem 1 marca
2009 r.
2)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia
23 maja 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków
Rady do Spraw Uchodźców (Dz. U. poz. 593), które weszło w życie z dniem 1 czerwca
2012 r.
3)
W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.
4)
Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z
dnia 20 sierpnia 2004 r. w sprawie wynagrodzenia i ryczałtu członków Rady do Spraw
Uchodźców (Dz. U. Nr 185, poz. 1909), które utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego
rozporządzenia na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zmianie
ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz
niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 70, poz. 416).