Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 7 lutego 2011 r.o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych
w dniu 6 lutego 2011 r.
Spis treści
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 209 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej
Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów uzupełniających
do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w województwie wielkopolskim
w okręgu wyborczym nr 37.
Rozdział 1
Dane ogólne
1.
W dniu 6 lutego 2011 r. odbyły się wybory uzupełniające do Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej w województwie wielkopolskim w okręgu wyborczym nr 37 obejmującym obszar
powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego,
nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego,
złotowskiego.
2.
Wybory przeprowadziły: Państwowa Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza w Pile
i 495 obwodowych komisji wyborczych.
3.
W skład obwodowych komisji wyborczych powołano 3465 wyborców.
Rozdział 2
Wyniki głosowania i wyniki wyborów
1.
W okręgu wybierano 1 senatora spośród 4 kandydatów.
2.
Okręgowa Komisja Wyborcza w Pile ustaliła następujące wyniki głosowania:
1)
liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 609 078,
2)
w głosowaniu wzięło udział (liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania) 38 429
wyborców,
3)
frekwencja wyborcza wyniosła 6,31%,
4)
liczba kart ważnych wyniosła 38 416,
5)
liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 678, co stanowi 1,76% ogólnej liczby
kart ważnych,
6)
liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 37 738, co stanowi 98,24% ogólnej liczby
kart ważnych.
3.
Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:
1)
AJCHLER Zbigniew Czesław 6 525
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
2)
JANYSKA Maria Małgorzata 11 156
zgłoszona przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
3)
ŁOCHOWICZ Leszek Roman 5 000
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
4)
STOKŁOSA Henryk Tadeusz 15 057
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Tadeusza Stokłosy
4.
W województwie wielkopolskim w okręgu wyborczym nr 37 na senatora został wybrany STOKŁOSA
Henryk Tadeusz zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Tadeusza Stokłosy,
który uzyskał największą liczbę głosów.