Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 5 lipca 2010 r.o wynikach ponownego głosowania i wyniku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonego w dniu 4 lipca 2010 r. (dane ogólne)
- Załącznik nr 2 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na prezydenta rzeczypospolitej polskiej przeprowadzonego w dniu 4 lipca 2010 r.
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 70 ust. 3 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości publicznej wyniki ponownego głosowania
i wynik wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzonych w dniach 20
czerwca 2010 r. oraz 4 lipca 2010 r.
Rozdział 1
Wyniki ponownego głosowania i wynik wyborów
1.
Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie protokołów zbiorczych wyników głosowania,
otrzymanych od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, ustaliła następujące wyniki
ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
1)
głosowanie przeprowadzono w 25 773 obwodach głosowania,
2)
uprawnionych do głosowania było 30 833 924 wyborców,
3)
liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania, wyniosła 17 054 690, w tym:
4)
liczba wyborców głosujących przez pełnomocnika wyniosła 11 613,
5)
frekwencja wyniosła 55,31%,
6)
liczba oddanych głosów wyniosła 17 050 417,
7)
liczba głosów ważnych wyniosła 16 853 021,
8)
liczba głosów nieważnych wyniosła 197 396.
2.
Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby ważnych głosów:
1)
KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 7 919 134 głosy, tj. 46,99% liczby głosów ważnych,
2)
KOMOROWSKI Bronisław Maria 8 933 887 głosów, tj. 53,01% liczby głosów ważnych.
3.
Komisja stwierdziła, iż w ponownym głosowaniu przeprowadzonym w dniu 4 lipca 2010 r.,
spośród dwóch kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej więcej głosów otrzymał
i - stosownie do art. 127 ust. 6 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został wybrany KOMOROWSKI Bronisław Maria.
Rozdział 2
Zbiorcze wyniki głosowania
1.
Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej (dane ogólne) stanowi załącznik nr 1 do niniejszego obwieszczenia.
2.
Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej stanowi załącznik nr 2 do niniejszego obwieszczenia.
Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonego w dniu 4 lipca 2010 r. (dane ogólne)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
*) Okręgowa komisja wyborcza, powołana dla przeprowadzenia wyborów uzupełniających do
Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.
Załącznik nr 2 - Zestawienie zbiorczych wyników ponownego głosowania na kandydatów na prezydenta rzeczypospolitej polskiej przeprowadzonego w dniu 4 lipca 2010 r.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
*) Okręgowa komisja wyborcza, powołana dla przeprowadzenia wyborów uzupełniających do
Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.