Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 23 stycznia 2006 r.o wynikach wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 27 przeprowadzonych
w dniu 22 stycznia 2006 r. w związku z ponowieniem niektórych czynności wyborczych
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 209 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej
Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 27 w związku z ponowieniem niektórych
czynności wyborczych.
I
W dniu 22 stycznia 2006 r. odbyły się wybory do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w
województwie śląskim, w okręgu wyborczym nr 27, obejmującym obszar powiatów: częstochowskiego,
kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu: Częstochowa,
w związku z ponowieniem niektórych czynności wyborczych. Wybory przeprowadziła: Państwowa
Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza w Częstochowie i 401 obwodowych komisji
wyborczych. W skład obwodowych komisji wyborczych powołano 4 328 wyborców.
II
Wyniki głosowania w okręgu
W okręgu wybierano 2 senatorów spośród 10 kandydatów.
Uprawnionych do głosowania było 493 020 osób.
Wydano 44 517 kart do głosowania.
Frekwencja wyborcza wyniosła 9,03% .
Liczba kart ważnych wyniosła 44 485.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 389, co stanowi 0,87% ogólnej liczby kart ważnych.
Liczba głosów ważnych wyniosła 44 096, co stanowi 99,13% ogólnej liczby kart ważnych.
Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:
1.
Błaszczeć Józef Stanisław 5 960
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
2.
Jasińska Elżbieta Krystyna 1 118
zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
3.
Kiepura Henryk 2 346
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
4.
Kurpios Piotr Marian 9 335
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
5.
Lasecki Jarosław Wacław 13 533
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Senat 2005
6.
Lewandowski Marek 5 386
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
7.
Lipowski Grzegorz Marek 2 580
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Marka Lipowskiego
8.
Polak Danuta 4 406
zgłoszona przez Komitet Wyborczy Socjaldemokracji Polskiej
9.
Przybyło Wacław Stanisław 1835
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Platformy Janusza Korwin-Mikke
10.
Ryszka Czesław Wincenty 20 193
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
III
Wybrani senatorowie
Senatorami zostali wybrani kandydaci, którzy w okręgu wyborczym nr 27 uzyskali kolejno
najwięcej oddanych głosów ważnych.
1.
Ryszka Czesław Wincenty 20 193
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2.
Lasecki Jarosław Wacław 13 533
zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Senat 2005