Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 12 lipca 2004 r.o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych
w dniu 11 lipca 2004 r.
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 209 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej
Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów uzupełniających
do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym
nr 1.
I
W dniu 11 lipca 2004 r. odbyły się wybory uzupełniające do Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej w województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym nr 1, obejmującym obszar
powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego,
legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, zgorzeleckiego,
złotoryjskiego oraz miast na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica. Wybory przeprowadziła
Państwowa Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza w Legnicy i 676 obwodowych komisji
wyborczych. W skład obwodowych komisji wyborczych powołano 4 690 wyborców.
II
Wyniki głosowania w okręgu
W okręgu wybierano 1 senatora spośród 7 kandydatów.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 804 073.
W głosowaniu wzięło udział (liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania) 22 604
wyborców.
Frekwencja wyborcza wyniosła 2,81%.
Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 454, co stanowi 2,01% ogólnej liczby
kart ważnych.
Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 22 141, co stanowi 97,99% ogólnej liczby
kart ważnych.
Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
III
Wyniki wyborów
W województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym nr 1 senatorem został wybrany Matusiak
Ryszard zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin.