Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 26 maja 1997 r.o wynikach głosowania i wyniku referendum konstytucyjnego przeprowadzonego w dniu
25 maja 1997 r.
Spis treści
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 34 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o referendum Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania i wynik
referendum konstytucyjnego przeprowadzonego w dniu 25 maja 1997 r.
I.
Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie protokołów zbiorczych wyników głosowania w
województwach, otrzymanych od wszystkich wojewódzkich komisji do spraw referendum,
ustaliła, co następuje:
a)
głosowanie przeprowadzono w 22 795 obwodach głosowania,
b)
uprawnionych do głosowania było 28 324 965 osób,
c)
kart nieważnych oddano 1 068,
d)
kart ważnych oddało 12 139 794 osób, tj. 42,86% uprawnionych (oznacza to liczbę osób,
które wzięły udział w głosowaniu).
II.
Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła, że na postawione w referendum konstytucyjnym
pytanie
„
Czy jesteś za przyjęciem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej uchwalonej przez Zgromadzenie
Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r.
”
1)
głosy nieważne oddało 170 035 głosujących,
w tym:
a)
postawiło znak w obu kratkach odpowiadających odpowiedziom na postawione pytanie 68 422
głosujących,
b)
nie postawiło znaku w żadnej z kratek odpowiadających odpowiedziom na pytanie 101 613
głosujących,
2)
głosy ważne oddało 11 969 755 głosujących,
w tym:
a)
odpowiedzi „TAK” udzieliło 6 398 316 głosujących,
b)
odpowiedzi „NIE” udzieliło 5 571 439 głosujących.
III.
Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza, że większość biorących udział w głosowaniu wynosi
6 069 896 osób. Na postawione pytanie „Czy jesteś za przyjęciem Konstytucji Rzeczypospolitej
Polskiej uchwalonej przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r.” większość
głosujących udzieliła pozytywnej odpowiedzi („TAK”).
IV.
Zestawienie zbiorcze wyników głosowania w województwach stanowi załącznik do niniejszego
obwieszczenia.
Załącznik - Zestawienie zbiorczych wyników głosowania w referendum konstytucyjnym przeprowadzonym w dniu 25 maja 1997 r. (wg województw)
Pytanie: Czy jesteś za przyjęciem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej uchwalonej
przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||