Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 20 listopada 1995 r.o wynikach głosowania i wyniku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w drugiej
turze głosowania, przeprowadzonej w dniu 19 listopada 1995 r.
Spis treści
- Treść obwieszczenia
- Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników drugiej tury głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 19 listopada 1995 r.
- Załącznik nr 2 - Wyniki drugiej tury głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 19 listopada 1995 r. według województw
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 70 ust. 3 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania i wynik
wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w drugiej turze głosowania, przeprowadzonej
w dniu 19 listopada 1995 r.
I
Drugą turę głosowania przeprowadzono, zgodnie z art. 70 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej , tylko na terytorium kraju.
II
Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie protokołów zbiorczych wyników drugiej tury
głosowania, otrzymanych od wszystkich wojewódzkich komisji wyborczych, ustaliła następujące
wyniki drugiej tury głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
a)
głosowanie przeprowadzono w 22 472 obwodach głosowania,
b)
uprawnionych do głosowania było 28 062 409 wyborców,
c)
w głosowaniu wzięło udział 19 146 496 wyborców,
d)
głosów nieważnych oddano 383 881,
e)
głosów ważnych oddano 18 762 615,
f)
poszczególni kandydaci uzyskali następującą liczbę ważnych głosów:
1)
KWAŚNIEWSKI Aleksander 9 704 439 głosów, tj. 51,72% liczby głosów ważnych,
2)
WAŁĘSA Lech 9 058 176 głosów, tj. 48,28% liczby głosów ważnych.
III
Komisja stwierdziła, iż spośród dwóch kandydatów na Prezydenta większą liczbę ważnych
głosów uzyskał i - stosownie do art. 8b ust. 3 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej - został wybrany w dniu 19 listopada 1995 r.
Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
KWAŚNIEWSKI Aleksander.
IV
Zestawienia zbiorczych wyników drugiej tury głosowania w województwach na kandydatów
na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego
obwieszczenia.
Załącznik nr 1 - Zestawienie zbiorczych wyników drugiej tury głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 19 listopada 1995 r.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Załącznik nr 2 - Wyniki drugiej tury głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 19 listopada 1995 r. według województw
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||