Obwieszczenie Prezesa Rady Ministrówz dnia 18 stycznia 1991 r.o sprostowaniu błędu w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 1990 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie zawieszenia do dnia 30 czerwca 1991 r. pobierania ceł od
niektórych towarów
Treść obwieszczenia
Na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 30 grudnia 1950 r. o wydawaniu Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej
Polskiej i Dziennika Urzędowego Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 1990 r. zmieniającym rozporządzenie
w sprawie zawieszenia do dnia 30 czerwca 1991 r. pobierania ceł od niektórych towarów prostuje się następujący błąd:
w załączniku nr 2 do rozporządzenia po poz. 87.03 powinna być zamieszczona uwaga w
brzmieniu:
„
Uwaga. Stawki celne na towary określone kodem HS 8703.21, 8703.22, 8703.23, 8703.24,
8703.31, 8703.32, 8703.33 i 8703.90 przyjmują na czas zawieszenia wysokości podane
w tabeli, z tym że wysokość cła w złotych nie może być niższa niż równowartość 350
USD według kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski.
”